Styczeń

XX ROWEROWY RAJD NOWOROCZNY – GOSTYŃ 1.01.2019

Pierwszy dzień Nowego Roku i pierwszy rowerowy wyjazd na spotkanie z rowerzystami przy ognisku na Gostynii, które organizuje nasz klub KTR Mikoło we współpracy z KTK Gronie i Komisją Turystyki Kolarskiej przy O/PTTK w Mikołowie . 
Aby przygotować miejsce na ognisko i przynieść trochę drzewa z lasu, o godz. 12.00 4 – osobowa grupa z KTR Mikoło pojechała na miejsce spotkania. Zanim zjawili się wszyscy rowerzyści rozpaliliśmy ognisko. 

Pod pomnik powoli zjeżdżali się rowerzyściwitani osobiście przez Elżbietę Uranek , która rozdawała naklejki zrobione na tę okoliczność. Wszyscy przyjeżdżający składali sobie nawzajem życzenia noworoczne.
Pod pomnikiem po przeliczeniu było 120 rowerzystów: osoby niezrzeszone jak i kluby rowerowe m.in.
KTR MIKOŁO
KTK PSZCZYNA KOŁO
GRONIE TYCHY

WYCIECZKI ROWEROWE ŚLĄSK
DIABLO BIKE TEAM TYCHY RYBNIK
HUZY GLIWICE
WAGABUNDA KATOWICE
WANDRUS ŻORY
TOWARZYSTWO TURYSTYKI AKTYWNEJ BIERUŃ

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI ROWEROWEJ ŁAZISKA GÓRNE

 

Przed zrobieniem wspólnego zdjęcia pod pomnikiem, prezes KTK Gronie w imieniu organizatorów złożył wszystkim życzenia i podziękował za tak liczne przybycie, że mimo wietrznej pogody i zapowiadanych opadów deszczów udało się spotkać po raz 20.
Po upieczeniu kiełbasek, zrobieniu zdjęć powoli rowerzyści się rozjeżdżali do domów, bo zerwał się wiatr i zaczął padać deszcz. I ten oto sposób aktywnie zaczęliśmy ten Nowy 2019 Rok.