Styczeń

4.01.2020 Zimowe Paprocany

Sobotni dzionek zapowiadał się całkiem fajnie, ale tylko do godz. 14.00 bo potem zapowiadane były opady deszczu ze śniegiem. Więc w trójkę ja (Ela), Seba i Adi wybraliśmy się na Paprocany. Z Łazisk Średnich wyruszyliśmy o 9.30, następnie pojechaliśmy przez Wyry – Gostyń – Chaty Zgońskie – Kobiór i wyjechaliśmy koło Zameczku Myśliwskiego Promnice nad jeziorem.

Jezioro pokrywała cienka warstwa lodu, przez co odbicie w nim były nieporuszone jakby w bezwietrzny dzień. Po zrobieniu kilku fotek poszliśmy na małe co nieco do Promenady, a Adi szukał skrytek. Po zjedzeniu pysznych zapiekanek dojechaliśmy do Adika. Czekając na niego uśmialiśmy się z kaczek, które chodziły po cienkiej szklanej tafli niepewnym krokiem, a najśmieszniejsze momenty były jak lądowały.

Do Łazisk Średnich wracaliśmy przez las na Żwakowie i  Wyrach gdzie z Wyr  to już rzut beretem do domu. Po jakiejś godzince od dotarcia do domu zaczął padać deszcz ze śniegiem, więc prognoza się sprawdziła, a my suchą stopą przejechaliśmy skromne 40 km.

1.01.2020 Spotkanie Noworoczne  przy pomniku na Gostyni.

1.01.2020 Po raz kolejny powitaliśmy Nowy Rok na rowerze. Wspólnie z KTK Gronie Tychy zorganizowaliśmy ognisko przy pomniku na Gostyni. Pogoda dopisała było jesiennie niż zimowo i zjawiło się ok 80 osób m.in. z Łazisk Górnych, Tychów, Pszczyny, Gliwic, Mikołowa, Katowic i innych okolic. Po upieczeniu kiełbasek, zapisaniu się na listę i pobraniu naklejek jakie przygotowało KTK Gronie zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy Pomniku. Później rowerzyści powoli się porozjeżdżali do domów.
Korzystając z okazji życzymy, aby ten rok obfitował wszystkim w udane wyprawy. I oby postawione postanowienia noworoczne udało się zrealizować.