Marzec

WYCIECZKA NA PAPROCANY – KOBIÓR 3.03.2018

 
        W sobotnie mroźne przedpołudnie przy 7 stopniowym mrozie jednak w słońcu , czterech rowerzystów wyruszyło o 11.00 z Łazisk Górnych w kierunku Tychów.
Droga nasza prowadziła przez Wyry, gdzie wjechaliśmy do lasu i tam leśną drogą miejscami oblodzoną wyjechaliśmy na przejeździe w Tychach na Żwakowie. Stamtąd pojechaliśmy już nad jezioro paprocańskie. Mięliśmy okazję zobaczyć tętniące życiem zamarznięte jezioro, gdzie w kilku miejscach rozgrywano mini mecze hokeja, spacerowano z psami, kilka osób jeździło na rowerach jak i na biegówkach.
        Po krótkiej sesji zimowej na tafli jeziora zajechaliśmy pod Zameczek Myśliwski w Promnicach gdzie czekaliśmy na naszego kolegę. I już w pięcioosobowej grupie udaliśmy się dalej przez las do Kobióra zobaczyć jak postępują prace nad drewnianym mosteczkiem, który rozebrali, a skracał on drogę przez rzekę Korzeniec pod mostem kolejowym. Ku naszemu zdziwieniu naszym oczom ukazał się tylko odnowiony most kolejowy, ale miejmy nadzieję, że mostek również postawią na nowo.
        Następnie udaliśmy się w głąb lasu przez „Babczyną Dolinę”, potem jechaliśmy wzdłuż Korzeńca, aż wyjechaliśmy przy Chatach Zgońskich. Następnie udaliśmy się już drogą asfaltową przez Zgoń i Gostyń do Łazisk Górnych, gdzie już każdy udał się do domu.
W towarzystwie pięknie świecącego słońca przy siedmiostopniowym mrozie przejechaliśmy 39 km w 5 godzin.
 
Opracowała: Elżbieta Uranek