Grudzień

ROWEROWE STROJENIE CHOINKI – 8.12.2018

W sobotnie grudniowe przedpołudnie wybraliśmy się już po raz trzeci rowerami do lasu na przedświąteczne strojenie choinki.

Chociaż w nocy padał deszcz, rankiem opady zdążyły zaniknąć i zrobiło się nieco pochmurno. Jednak nie zraziło to grupy 12 rowerzystów, aby się spotkać i wspólnie ustroić choinkę. O godz. 11:00 po zrobieniu kilku fotek nad jez. Wicie w Wyrach wjechaliśmy do lasu. W lesie było dość mokro i błotnisto, ale to nam nie przeszkadzało. Sprawnie pokonaliśmy kilka kilometrów w tej leśnej głuszy, aż wyjechaliśmy na główną aleję gdzie były przygotowane  tereny pod nowe drzewka.

I to właśnie tutaj przy głównej alejce znaleźliśmy choinkę do     ustrojenia. Choinka, którą wybraliśmy była nieco wyższa od nas, ale co ważne pięknie się prezentowała i rosła przy samym brzegu. Jedyna trudność dostania się do niej to przeskoczenie szerokiego rowu, ale i z tym nie było wielkich problemów. I tak w promieniach słońca zabraliśmy się za strojenie choinki.

Mimo wysokości udało się nawet zawiesić na czubku aniołka, a pod nim gwiazdę betlejemską. Powieszenie reszty bombek, różnych ozdób i łańcuchów to już była pestka, bo wszyscy pomagali w jej ozdobieniu. Po ustrojeniu choinki zrobiliśmy sesję zdjęciową, a potem udaliśmy się już na  Gostyń, a stamtąd na Ynzla w Łaziskach Średnich na ognisko.

Ognisko udało się szybko rozpalić dzięki uprzejmości naszej koleżanki Violi, która przywiozła sporo suchego drzewa, a my zabraliśmy się do pieczenia kiełbasek. Jeszcze czekała na nas jedna niespodzianka, bo zjawił się Mikołaj, który miał dla nas słodycze. Na zakończenie naszej spotkania dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia na nadchodzące święta.

I takim oto optymistycznym akcentem w pełni zadowoleni ze spędzonego  razem czasu wróciliśmy do domu.